صفحه ها
دسته
دوستان وبلاگي
منابع و ماخذ وبلاگ
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 240882
تعداد نوشته ها : 352
تعداد نظرات : 72
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام و تحیت بر ملت قهرمان و شریف ایران! سلام بر شهدای راه حق!
اکنون که روز پیروزی ملت شجاع نزدیک می شود، ‏ اکنون که خونهای پاک عزیزان بیگناهی که برای دفاع از حق و حقیقت به دست جلادان خون آشام شاه بر زمین ریخته شده است بارور می گردد، ‏ لازم می دانم مراتب ذیل را به اطلاع ملت ایران و مردم جهان برسانم :
1- به موجب حق شرعی و بر اساس رای اعتماد اکثریت قاطع مردم ایران که نسبت به اینجانب ابراز شده است‏ ، در جهت تحقق اهداف اسلامی ملتها شورائی به نام « شورای انقلاب اسلامی » مرکب از افراد با صلاحیت و مسلمان و متعهد و مورد وثوق موقتاً تعیین شده و شروع به کار خواهند کرد . اعضای این شورا در اولین فرصت مناسب معرفی خواهند شد . این شورا موظف به انجام امور معین و مشخصی شده است ؛ از آن جمله ماموریت دارد تا شرایط تاسیس دولت انتقالی را مورد بررسی و مطالعه قرارداده و مقدمات اولیه آن را فراهم سازد . دولت موقت در اولین فرصت که مناسب و صلاح دانسته شود به ملت معرفی و شروع به کار خواهد نمود . دولت جدید موظف به انجام مراتب زیر است:
الف – تشکیل مجلس موسسان از منتخبین مردم به منظور تصویب قانون اساسی جدید جمهوری اسلامی .
ب – انجام انتخابات بر اساس مصوبات مجلس موسسان و قانون اساسی جدید ؛
ج – انتقال قدرت به منتخبین جدید.
2- دولت کنونی ( دولت شاپور بختیار ) که منصوب شاه مخلوع و مجلسین غیر قانونی می باشد ، هرگز مورد قبول مردم نخواهد بود. همکاری با این دولت دولت غاصب به هر شکل و به هر نحوی شرعاً حرام و قانوناً جرم است . همانطوریکه کارمندان محترم و مبارز بعضی از وزارتخانه ها و ادارات دولتی عمل کرده اند باید از اطاعت وزرای غاصب سرپیچی نمود و در صورت امکان آنان را به وزارتخانه ها راه ندهند .خواست ملت مظلوم ایران تنها رفتن شاه و برچیده شدن بساط نظام سلطنتی نیست ، بلکه مبارزه ملت ایران تا استقرار جمهوری اسلامی که متضمن آزادی ملت و استقلال  کشور و تامین عدالت اجتماعی باشد ادامه خواهد داشت .تنها با رفتن شاه و انتقال قدرت به ملت است که آرامش به کشور عزیزمان باز خواهد گشت . تنها با استقرار حکومت عدل اسلامی مورد تایید و پشتیبانی مردم و با شرکت فعالانه همه ملت است که می توان خرابیهای عظیم فرهنگی و اقتصادی و کشاورزی را که رژیم فاسد شاه به وجود آورده است جبران نموده و نوسازی مملکت را به نفع طبقات زحمت کش و مستضعف آغاز نمود .
3- احتمال این هست که شاه خائن که در حال رفتن است ، دست به یک جنایت بزرگتری بزند و آن یک کودتای نظامی است که کراراً تذکر داده ام که این آخرین ضربه اوست و لکن ملت دلیر می داند که در ارتش به جز تنی چند سرسپرده و خونخوار ،که از قرار مذکور در پستهای مهم مستقر شده اند و به من نیز معرفی کرده اند ، جناحهای شریف ارتش به این سرسپردگان اجازه نخواهند داد تا دست به چنین جنایتی که مخالف با ملیت و مذهب آنان است بزنند . من بر حسب وظیفه الهی و ملی خود به ارتش ایران هشدار می دهم و از صاحب منصبان و درجه داران می خواهم که در صورتی که چنین توطئه ای در کار باشد شدیداً از آن جلوگیری کنند و راضی نشوند چند نفر خونخوار ، ملت شریف ایران را به خاک و خون کشند . این و ظیفه الهی شما ارتش محترم است که در صورت فرمانبرداری از خائنان بالفطره، پیش خدای تبارک و تعالی مسئول و در جوامع بشریت محکوم و مورد نفرین نسلهای آتیه خواهید بود .
بر ملت شجاع ایران است که خود را در مقابل چنین توطئه ای به هر وسیله ممکن مجهز کنند، و با اتکا به خدای تعالی از اشخاصی که به جز سود طلبی چیزی در نظر ندارند نهراسند، که مبارزات پرشور ملت ایران نشان داده است که نمی هراسند، و می دانند که اینان هم مثل آن خائنین که فرار را اختیار و با مال ملت در خارج زندگی را انتخاب کرده اند، استقامت را از دست داده اند . ملت ایران موظف است که به درجه داران و افسران و صاحب منصبان شریف احترام  بگذارند . باید توجه داشته باشند که چند نفر ارتشی خائن نمی توانند اکثریت ارتش را آلوده کنند؛ حساب این چند نفر ارتشی خونخوار معلوم و از حساب ارتش ایران جداست. ارتش از ملت است و ملت از ارتش؛ با رفتن شاه خائن خللی بر آن وارد نخواهد شد .
4- ملت شریف باید تا نتیجه نهائی ، دست از مبارزات پرشور خود برندارند، که نمی دارند . باید به اعتصابات و تظاهرات ادامه دهند و در صورتی که چماق به دستان و یا مفسدین به آنان حمله کردند، می توانند دفاع از خود کنند اگرچه منتهی به قتل آنان شود . از خداوندتعالی نصرت اسلام و مسلمین و نابودی مخالفین ملت شریف را خواهانم. والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.
                                                                         روح الله الموسوی الخمینی 

منبع :

http://www.imam-khomeini-isf.com

 


X